Оголошено номінантів на
Новини кіно

Оголошено номінантів на "Оскар"

Сьогодні, 15 січня, о 15.30 за київським часом Американська кіноакадемія оголосила список претендентів на щорічну премію "Оскар".

 

Номінантів озвучили постановники Альфонсо Куарон та Джей Джей Абрамс, а також актор Кріс Пайн.

Вручення премії "Оскар" відбудеться 25 січня цього року.


Повний список номінантів на "Оскар-2015":


Найкращий фільм

"Сельма" (режисер Ава Дюверне)

"Американський снайпер" (режисер Клінт Іствуд)

"Отроцтво" (режисер Річард Лінклейтер)

"Гра в імітацію" (режисер Мортен Тільдум)

"Всесвіт Стівена Хокінга" (режисер Джеймс Марш)

"Бердмен" (режисер Алехандро Гонсалес Іньярріту)

"Готель Гранд Будапешт" (режисер Уес Андерсон)

"Одержимість" (режисер Дем'єн Шазелл)


Найкращий фільм іноземною мовою

"Іда" (Польща)

"Левіафан" (Росія)

"Тімбукту" (Мавританія)

"Дикі історії" (Аргентина)

"Мандарини" (Естонія)


Найкраща чоловіча роль

Бенедикт Камбербетч ("Гра в імітацію")

Едді Редмейн ("Всесвіт Стівена Хокінга")

Стів Керелл ("Мисливець на лисиць")

Майкл Кітон ("Бердмен")

Бредлі Купер ("Американський снайпер")


Найкраща чоловіча роль другого плану

Дж. К. Сіммонс ("Одержимість")

Роберт Дюваль ("Суддя")

Марк Руффало ("Мисливець на лисиць")

Ітан Хоук ("Отроцтво")

Едвард Нортон ("Бердмен")


Найкраща жіноча роль

Фелісіті Джонс ("Всесвіт Стівена Хокінга")

Джуліанна Мур ("Все ще Еліс")

Маріон Котійяр ("Два дні (одна ніч")

Розамунд Пайк ("Загублена")

Різ Уізерспун ("Дика")


Найкраща жіноча роль другого плану

Емма Стоун ("Бердмен")

Патриція Аркетт ("Отроцтво")

Кіра Найтлі ("Гра в імітацію")

Лора Дерн ("Дика")

Меріл Стріп ("У темному-темному лісі")


Найкращий режисер

Річард Лінклейтер ("Отроцтво")

Алехандро Гонсалес Іньярріту ("Бердмен")

Беннетт Міллер ("Мисливець на лисиць")

Уес Андерсон ("Готель Гранд Будапешт")

Мортен Тільдум ("Гра в імітацію")


Найкращий адаптований сценарій

"Всесвіт Стівена Хокінга"

"Американський снайпер"

"Одержимість"

"Гра в імітацію"

"Вроджена вада"


Найкращий оригінальний сценарій

"Отроцтво"

"Бердмен"

"Готель Гранд Будапешт"

"Мисливець на лисиць"

 

"Стрінгер"


Найкраща музика

"Інтерстеллар"

"Готель Гранд Будапешт"

"Вільям Тернер"

"Гра в імітацію"

"Всесвіт Стівена Хокінга"



Найкращий мультфільм

"Пісня моря"

"Як приручити дракона 2"

"Місто героїв"

"Сказання про принцесу Кагуя"

"Сімейка монстрів"


Найкращий оператор

"Бердмен" (Еммануель Любецкі)

"Готель Гранд Будапешт" (Роберт Д. Йоум)

"Іда" (Лукаш Зал, Рішард Ленчевський)

"Вільям Тернер" (Дік Поуп)

"Незломлений" (Роджер Діккенс)


Найкращий монтаж

"Американський снайпер"

"Отроцтво"

"Готель Гранд Будапешт"

"Гра в імітацію"

"Одержимість"


Найкращий дизайн костюмів

"Готель Гранд Будапешт" (Мілена Канонеро)

"Вроджена вада" (Марк Бріджес)

"У темному-темному лісі" (Коллін Етвуд)

"Малефісента" (Анна Б. Шеппард, Джейн Лів)

"Вільям Тернер" (Жаклін Дюрран)


Найкращий грим і зачіски

"Мисливець на лисиць"

"Готель Гранд Будапешт"

"Вартові галактики"


Найкращий документальний фільм

"Громадянин 4" (режисер Лора Пойтрас)

"У пошуках Вівіан Майер" (режисери Джон Малуф, Чарлі Сіскель)

"Останні дні у В'єтнамі" (режисер Рорі Кеннеді)

"Сіль Землі" (режисери Джуліано Рібейро Сайгадо, Він Вендерс)

"Вірунга" (режисери Орландо геть Ейнзідель)


Найкращий документальний короткометражний фільм

Crisis Hotline: Veterans Press 1 (режисер Еллен Гузенберг)

"Іоанна" (режисер Анета Копач)

"Наш курс" (режисер Томаш Шлівінскі)

"Різник" (режисер Габріель Серра)

"Біла земля" (режисер Джей Крістіан Дженсен)


Найкраща пісня

"Everything Is Awesome" (Tegan and Sara feat. The Lonely Island ("Лего. Фільм"))

"Glory" (Джон Ледженд і Common ("Сельма"))

"Grateful" (Ріта Ора ("За лаштунками"))

"I'm Not Gonna Miss You" (Glen Campbell ,"Glen Campbell ... I'll be me"))

"Lost Stars" (Адам Лівайн і Кіра Найтлі ("Хоч раз у житті"))


Найкраща робота художника-постановника

"Готель Гранд Будапешт" (Адам Штокхаузен, Анна Пімнок)

"Вільям Тернер" (Сьюзі Дейвіс, Шарлотта Уоттс)

"Гра в імітацію" (Марія Джурковіч, Татіана МакДоналд)

"Інтерстеллар" (Нейтан Краулі, Гарі Феттіс)

"У темному-темному лісі" (Денніс Хасснер, Аанна Пімнок)


Найкращий анімаційний короткометражний фільм

"The Bigger Picture"

"The Dam Keeper"

"Меню"

"Me and My Moulton"

"A Single Life"


Найкращий короткометражний фільм

"Aya"

"Boogaloo and Graham"

"Масляна лампа"

"Parvaneh"

"The Phone Call"


Найкращі візуальні ефекти

"Перший месник: Інша війна"

"Світанок планети мавп"

"Вартові галактики"

"Інтерстеллар"

"Люди Ікс: Дні минулого майбутнього"


Найкращий звуковий монтаж

"Американський снайпер"

"Бердмен"

"Хоббіт: Битва п'яти армій"

"Інтерстеллар"

"Незломлений"


Найкращий звук

"Американський снайпер

"Бердмен"

"Інтерстеллар"

"Незломлений"

"Одержимість"

1
2
Система Orphus